KSIĄŻKI NA ZIMOWE WIECZORY

sliski interes

Zima w tym roku dopisała. Jest już luty, a ona nadal ma się dobrze. Jest śnieżnie i zimno i chociaż dzień jest coraz dłuższy to cały czas mamy długie zimowe wieczory. I to należy dobrze wykorzystać. Co to dużo mówić, dobrze jest wieczorkiem trochę poczytać. U mnie lutowe wieczory czytelnicze zapowiadają się naprawdę dobrze.
Co teraz czytam i od razu polecam, bo już wiem, że naprawdę warto?

Michał Szafrański „Finansowy ninja”

Powoli kończę. Powoli, bo sporo się z tej książki uczę i dowiaduję. Przyswajanie wiedzy musi trwać. Bezapelacyjnie i niemalże rewolucyjnie muszę stwierdzić, że narodziła się nam biblia finansów. Więc kto jeszcze nie czytał albo nie słyszał może być trąba. To trzeba przeczytać zgłębić, przeanalizować i wdrażać w życie. Koniecznie!

Jo Nesbo „Pierwszy śnieg”

To dopiero przedbiegi, ale już wiem, ze będzie dobrze! Nie wiem tylko jak dotąd mogłam pominąć przeczytanie lektury. Jo Nesbo i jej pisarstwo cenię od dawna. Więc to chyba po prostu jakieś niedopatrzenie z mojej strony. Myślę, że szybko nadgonię. A niedługo podobno w wersji filmowej. Tym bardziej nie mogę się doczekać. Oby do jesieni! I zdradzę jeszcze, ze w roli detektywa Harrego Hole Michael Fassbender!

Gregory David Roberts „Shantaram”

Naprawdę wiele dobrego o tej pozycji słyszałam. Zachwyty. Ale nie tylko. Dlatego mnie zaintrygowała i będę czytać. A z objętości wynika, że będzie sporo do czytania. Więc zacieram już ręce na tę przygodę.

Ryszard Ćwirlej „Śliski interes”

Mój ulubiony (fabularnie) okres historii (bo znam i pamiętam) – PRL. Wartka, kryminalna akcja, barwne, wyraziste postaci, szczególnie Teofil Olkiewicz. W PRL-u zbyt wesoło nie było, ale nie ma to jak mistrz absurdalnego humoru Ryszard Ćwirlej. Trzeba przyznać, że w tym aspekcie daje czadu. To lubię!

Aneta Prymaka-Oniszk „Bieżeństwo”

Książka, która czeka na razie w poczekalni (na półce) na swój moment. Jeszcze się przymierzam, bo lektura zapowiada się na niełatwą.

Jak widać moja czytelnia ma się dobrze i trzyma w ryzach. Już nie spowalniam. Biorę się do czytania! Hej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>