TEN SAM DZIEŃ. POD KLATKĄ

- Jaro, dzień jest dziś do dupy. Kasy nie mam i w ogóle jakiś taki ten dzień nijaki. Słońca nie ma, bo jak by było to by się człowiek trochę ogrzał. Lepiej by się poczuł. Bo dziś źle się czuję, chyba wczoraj zjadłem coś podłego i teraz kichy mnie bolą – powiedział Kurta, który faktycznie nie wyglądał tego dnia najlepiej. Co prawda w jego przypadku dobry wygląd był chyba tylko ciągle niespełnionym marzeniem, które nie miało szansy na urzeczywistnienie, bo mu jej Kurta nie dawał.
- Ty, Kurta, a może to złe samopoczucie to taki bo teraz jakaś grypa na osiedlu jest… taka, no…jelitowa czy coś ? – próbował zbadać problem Pimpek, który pojawił się w trakcie rozmowy.
- No, może być. Tego podobno bez kielicha nie idzie wyleczyć. Wódka z pieprzem jest dobra na tą chorobę, i w ogóle wódka jest dobra na wiele rzeczy… – Kurta zachichotał. Pimpek mu zawtórował. I jakoś od razu weselej się zrobiło.
- Z pieprzem czy bez dobra jest! – zaśmiał się Pimpek i od razu zrzedła mu mina. – My dziś żadnej nie mamy a pić się chce.
Rozejrzał się po reszcie i zauważył, ze mają to samo pragnienie co on. Pragnienie napicia się czegokolwiek oby było alkoholem.
- Dobra chłopaki, chcemy pić musimy działać – wykrzyknął Kurta i sięgnął do kieszeni – tutaj jest złotóweczka na szczęście. Żeby się nam dziś dobrze rozmnożyła. No to kto da coś jeszcze?
Reszta zaczęła bezskutecznie zaczęła grzebać po kieszeniach. Niestety, poza kapslami po piwie nie znaleźli nic oprócz 5 groszy. Ale to zawsze już coś na dobry początek. Oby dalej było tylko lepiej.
- O, patrzcie, idzie sąsiad. Kurta, zagadaj z nim, o zdrówko spytaj, o zdrówko żony i psa…
- On nie ma psa.
- To tylko i jego i żony. Może przy okazji poratuje 2 złotymi. On cię chyba trochę lubi. Hehe. Dobra, dawaj. Pić chce, przypominam.
-Ale…
- Przestań Kurta, ja na siebie biorę następnego sąsiada. Teraz dawaj! – powiedział Pimpek i lekko pchnął Kurtę do przodu….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>