Samodoskonalenie

LEPSZYM BYĆ

Czy warto robić tak żeby stać się lepszym, w jakiejś dziedzinie życia? Nie ma jednej odpowiedzi na tak zadane pytanie. Ile ludzi tyle historii, światopoglądów, sytuacji życiowych. Moim zdaniem: nic na siłę. Bo żeby się motywować trzeba wiedzieć do czego motywować się chcemy. Motywacja dla samego tylko motywowania bez konkretnego celu? No też można, tylko po co?

Ustalenie, co chcemy robić w życiu bywa trudne, osiągnięcie wymarzonego celu często jeszcze bardziej. Ale jeśli nie wystarczy nam w życiu tylko siedzenie przed telewizorem z piwem po słabopłatnej, bezsensownej, z naszego punktu widzenia, pracy to musimy powziąć jakieś decyzje co do jakości swojego życia i samozadowolenia.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście to może właśnie nadszedł TEN moment. Czasem bywa tak, że trzeba w końcu złapać życie za rogi i dokonać zmiany. Być może kiedy indziej będzie za późno, bo nasz pociąg odjedzie i zostaniemy na tym przysłowiowym fotelu przed telewizorem z nienawiścią nie tylko do pracy, ale i do samych siebie.
Każdy z nas ma w sobie potencjał. Szkoda go zaprzepaścić, ale też sam potencjał nie wystarczy. Trzeba nad nim popracować.

Jest o tyle trudno, że trzeba się mobilizować, a nie zawsze nam się chce tego dokonać. Pewnie zdecydowanie częściej po prostu nie chce. Dlatego używanie swojego potencjału przydarza się wytrwałym i sumiennym w działaniu.
No, niestety, życie łatwe nie jest. Nie warto przeżywać go byle jak. Szkoda na to czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>